تاریخ انتشار :دوشنبه 18 جولای 16.::. ساعت : 7:48 ق.ظ
فاقددیدگاه

پرونده رقابت‌های سی‌وسومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بسته شد

dsd

شبستان مصلای بزرگ امام خمینی (ره) در ششمین روز از سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، شاهد رقابت های فشرده فینالیست های این دوره از مسابقات بود.

در این روز در کنار رقابت های فشرده و تنگاتنگ قاریان و حافظان قرآن کریم، برنامه های مهم و متنوعی را به اجرا گذاشته شد که با استقبال بسیار مردم مانوس با قرآن کریم مواجه بود. به این ترتیب شبستان مصلای بزرگ امام خمینی (ره) در روز ششم مسابقات شاهد حضور بیش از چهار هزار نفر از مردمی بود که به شوق نشستن در محفل قرآنی و بهره بردن از تلاوت قاریان و حافظان قرآن کریم خود را به مصلی رسانده بودند.

این مسابقات در حالی انجام شد که قاریان و حفاظ در فینال با یکدیگر رقابت کردند و در نهایت با اعلام اسامی برتر هر رشته پرونده رقابت های این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم بسته شد.

متسابقین ششمین روز

ششمین روز مسابقات روز دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه با رقابت فینالیست های رشته قرائت و حفظ کل آغاز شد و در رشته حفظ به ترتیب محمدعلی عبدالله از استرالیا، مجتبی فردفانی از ایران، عبدالعزیز احمد از مصر، محمد طاهر حسن از نیجر، محمد شریف بنگلادش، عبدالله یوسف اسماعیل از کنیا و خالد سنکری از ساحل عاج به رقابت پرداختند.

همچنین در ادامه برنامه های روز گذشته، در رشته قرائت حامد ولی زاده از ایران، محمد جاوید اکبری از افغانستان، سیدعباس علی از آلمان، بحرالدین سعید از اندونزی و مصطفی علی از هلند با یکدیگر رقابت کردند.

نتایج رقابت های قرآنی

پس از پایان مرحله فینال سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران نفرات اول تا سوم بدین شرح اعلام شد:

نفر اول مجتبی فردفانی از ایران
نفر دوم عبدالعزیز احمد از مصر
نفر سوم محمدعلی عبدالله از استرالیا

همچنین حامد ولیزاده، رتبه اول رشته قرائت در این دوره از مسابقات بین المللی قرآن شد. نفرات دوم و سوم هم از کشورهای افغانستان و اندونزی هستند.

نماینده ایران در رشته قرائت

نماینده جمهوری اسلامی در رشته قرائت، حامد ولی زاده است. قاری جوانی که صدای تلاوتش شو ر و حال بسیاری در شبستان امام خمینی (ره) ایجاد کرد.

ولی زاده پس از شرکت در مسابقات مرحله فینال، درباره قرائتش گفت: به نظرم اصول قرائت را رعایت کردم وامیدوارم رتبه اول در این دوره از رقابت ها را به دست بیاورم.

او همچنین درباره قرائت رقیبانش اظهار کرد: دیگر قاریان هم تلاوت های خوبی داشتند. چراکه سطح مسابقات بسیار بالا بود و رقابت های فشرده ای را تجربه کردیم.

رتبه اول حفظ کل

رتبه اول حفظ کل قرآن کریم مجتبی فردفانی است که در میان سایر حافظان توانایی که در این دوره شرکت کرده بودند به خوبی درخشید و با سعی و تلاش رتبه اول رقابت ها را از آن خود کرد.

فردفانی نیز در باره تلاوت خود گفت: در مرحله فینال مسابقات به همان نحو که از خودم انتظار داشتم حاضر شدم و به خوبی به همه پرسش ها جواب دادم. او تاکید کرد: سعی کردم تا نکات تجوید و وقف و ابتدا را به خوبی رعایت کنم و به این طریق تلاوت خوبی ارائه دهم .

فردفانی با بیان اینکه تمرین زیادی برای کسب رتبه اول داشته، اظهار داشت: مدت زیادی تلاش کردم تا رتبه اول این مسابقات را به دست بیاورم. هرچند که در سابقه فعالیت های قرآنی ام رتبه های خوبی دارم.

لازم به توضیح است که مراسم اختتامیه سی و سومین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم عصر امروز در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان در این دوره از رقابت ها، صبح فردا به دیدار مقام معظم رهبری خواهند رفت.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.